6 kolajn na Ljubljana Open

769 tekmovalcev iz 134 klubov in 14 držav se je pomerilo na letošnjem turnirju Ljubljana Open. Barve našega kluba je zastopalo 6 tekmovalcev.

David Kerim Oblak tokrat ni imel športne sreče in je moral priznati poraz v prvem kolu. Janez Merc je v kategoriji borbe malčki +30kg dosegel odlično 3. mesto. Zmagal je namreč kar 5 borb in le nekaj trenutkov nezbranosti v polfinalu ga je ločilo od boja za končno zmago. Irena Omejec je v katah med veterankami osvojila 2. mesto. Prav tako uspešno je nastopil Rok Brlek in zasedel končno 3. mesto v kategoriji -60kg. Peter Sever je uspešno prebil led s povratkom na tatamije in zasedel odlično 5. mesto v kategoriji +84kg. Tokrat je bil najuspešnejši Matic Smrekar, saj je nizal zmage tako v svoji težnostni kategoriji -75kg, kakor tudi v prestižni kategoriji open (ne glede na težo). Turnir je sklenil z dvema bronastima medaljama. Omeniti je potrebno tudi dober nastop članske ekipe, ki se je enakovredno kosala z ekipami Grčije in Irana.

foto:

Jan Merc