10 kolajn na prvem kolu šolske lige

Udeležili smo se prvega kola šolske karate lige, ki je potekalo v Postojni. V konkurenci 210 tekmovalcev smo osvojili deset odličij, in sicer štiri zlate, tri srebrne in tri bronaste medalje ter štiri peta mesta.

Najmlajši levčki so uspešno prebili led in prvič v življenju stopili na tekmovalna borišča. Din Ajdinović, Leon Krajnčič in Nik Eržen v krstnem nastopu sicer niso osvojili odličij, so pa pokazali dobršno mero odločnosti in hrabrosti, zato je le vprašanje časa, kdaj bodo napredovali do te mere, da bodo posegli po najvišjih uvrstitvah. Klemen Stefanija je osvojil 5. mesto v disciplini kihon. Jaka Pogačar je navkljub neizkušenosti prikazal zelo zbrane nastope ter osvojil 3. mesto v disciplinah kihon in kata absolutno ter 1. mesto v disciplini kate začetniki.  Elmas Mašić v disciplini kihon ni imel športne sreče, je pa blestel v disciplini kumite ter osvojil 2. mesto. Roko Srdarev je osvojil 5. mesto v disciplini kate in 2. mesto v disciplini kumite. Janez Merc je tokrat nastopil pod lastnimi pričakovanji, a vendarle osvojil 2. mesto v disciplini kihon, 5. mesto v disciplini kate in 3. mesto v disciplini kumite. Mak Huskić je po začetnih nezbranih nastopih v disciplinah kihon in kate zbral vse svoje moči ter pokazal kaj zmore in v disciplini kumite osvojil 1. mesto. Tokrat se je najbolje odrezal David Kerim Oblak, ki je osvojil 1. mesto v disciplini kihon, 5. mesto v disciplini kate in 1. mesto v disciplini kumite.