Blizu vrha na Cro Open

Od petka do nedelje je na Reki potekal 19. Mednarodni karate turnir Croatia Open, kjer je nastopilo 1922 tekmovalk in tekmovalcev iz 25 držav.

Cro Open je že tradicionalno eden najmočnejših turnirjev v širši regiji in upoštevaje dejstvo, da bo konec meseca na sporedu svetovno prvenstvo U21 v Santiagu (Čile), je bila trenutna forma vseh nastopajočih zelo visoka. Rok Brlek je v kategoriji članov -60kg moral v prvem kolu priznati poraz proti predstavniku Kambodže in je tako ostal brez uvrstitve. Janez Merc je z odličnimi boji v konkurenci U10 -38kg dosegel 5. mesto, v konkurenci U12 -38kg pa je dosegel 7. mesto. Našemu mlademu tekmovalcu manjka le še nekaj malega prepotrebnih izkušenj in kvantitete treninga, pa bo lahko računal na stopničke tudi na tekmovanjih najvišjega ranga. Najboljše predstave je tokrat prikazal Matic Smrekar v kategoriji članov -75kg, ki je v po dveh zelo dobrih bojih v tretji napeti repasažni borbi s predstavnikom Italije po rednem delu bil sicer izenačen z 0:0, a je nato po sodniški odločitvi (hantei) s 4:1 izgubil možnost še zadnje odločilne repasažne borbe za tretje mesto. Kljub temu 7. mesto v članski konkurenci na tako močnem tekmovanju predstavlja velik uspeh.

foto: Jan Merc, Bojan Marinček