Konjice Horse cup 2019

V soboto 26. 1. smo v konkurenci preko 600 tekmovalcev iz 88 klubov in 18 držav osvojili tri odličja in eno peto mesto.

Na največjem mednarodnem turnirju v Sloveniji smo dokazali, da smo na pravi poti. V konkurenci članov smo osvojili dve bronasti in eno srebrno odličje. Matic Smrekar, Zoran Žlof in Rok Brlek so prikazali odlične boje, ki so vsekakor posledica resnega dela v okviru priprav na bližajoče se člansko državno prvenstvo.

Najbolj pa je tokrat navdušil naš najmlajši tekmovalec Janez Merc, ki mu je prvič uspel preboj med najboljše. V konkurenci malčkov +35kg je pokazal velik napredek, saj je uspešno dosegal točke v vseh štirih borbah. Poraz je moral priznati šele v zaključnih bojih proti že uveljavljenim nasprotnikom in je tako zasedel odlično peto mesto.

Z optimizmom lahko uperimo pogled v bližajočo se A1 šolsko ligo, ki se prične čez štirinajst dni ter člansko državno prvenstvo, ki bo potekalo 23. 2. v Črnomlju.